Floristické kurzy ČBS - 2015

Ružomberok (Slovensko): 5. 7. – 11. 7. 2015. Kurz organizačně zajišťuje SBS (J. Kochjarová, J. Kliment) ve spolupráci s ústředím ČBS. Účastníci budou ubytováni v internátě SOŠ, nám. A. Hlinku 76 ve dvou a třílůžkových pokojích, WC a koupelna jsou na pokoji (buňkový systém). Ubytování ve vlastním spacáku na zemi není možné. Cena za osobu a noc je 8 eur. Ubytovaní budou mít k dispozici na každém patře kuchyňku.

Stravování formou polopenze lze objednat (viz přihláška na kurz).

Exkurze s odborným výkladem se budou konat ve dnech 6. – 11. 7. (pondělí až sobota) po skupinách ca 20 účastníků. První exkurze začnou v pondělí ráno, proto je třeba zaregistrovat se již v neděli 5. 7., kdy bude také oficiální zahájení kurzu. Podrobnější pokyny dostanou závazně přihlášení a přijatí účastníci e-mailem nebo poštou koncem května 2015. Bližší informace na webové stránce SBS (www.sbs.sav.sk).

Kurzovné je 25 eur. Kapacita kurzu je omezena, přednost dostanou dříve přihlášení.

Litovel (severní Morava): 12. 7. – 18. 7. 2015. Kurz organizačně zajišťuje Moravskoslezská pobočka (M. Dančák, J. Tkáčiková) ve spolupráci s ústředím ČBS. Účastníci budou ubytováni v Domově mládeže, Gemerská 9, Litovel, za cenu 130 - 250 Kč za osobu a noc dle typu ubytování

 (většinou čtyřlůžkové pokoje, viz přihláška na kurz). 

Koupelna, WC a kuchyňka (vybavená mikrovlnkou, lednicí, varnou konvicí, bez nádobí) jsou na každém patře. Další možností je ubytování v motelu Bábek, Uničovská 20/12, Litovel, za cenu 345 Kč/osoba/noc. Stravování formou polopenze lze objednat (viz přihláška na kurz). Kurzovné pro členy ČBS 500 Kč, pro nečleny 900 Kč. Kurzovné budou hradit přihlášení a přijatí účastníci složenkou, kterou obdrží spolu s podrobnými informacemi začátkem června. Kapacita kurzu je omezena, přednost dostanou členové ČBS a spolupracovníci Moravskoslezské pobočky.

Přihlášky na floristické kurzy zasílejte na adresu sekretariátu ČBS, Benátská 2, 128 01 Praha 2, nebo e-mailem na adresu botspol@natur.cuni.cz do 7. 5. 2015.

Přihláška na floristický kurz Ružomberok

Přihláška na floristický kurz Litovel

Informační materiály pro účastníky - Třebíč 2011

Informační materiály pro účastníky - Domažlice 2010

Informační materiály pro účastníky - Kladno 2009

Informační materiály pro účastníky- Vsetín 2008

Přehled dosud uskutečněných kurzů

Botanické exkurze: Jarní exkurze do okolí Prahy 2015